Technologie

Systém AGS Active Guidance System

  Technologie STIGA AGS (Active Guidance System) posouvá autonomní robotické sekačky STIGA za hranice pouhého vedení a mapování. Je to umělá inteligence, která se učí a pamatuje si oběžné dráhy družic. Umí rozpoznat, kde jsou v konkrétní denní dobu místa bez signálu, a používá tyto informace k tomu, aby sečení neprobíhalo na oblastech trávníku, kde může dojít ke ztrátě signálu. Autonomní robotické sekačky STIGA se učí a pamatují si oběžné dráhy družic, sílu signálu a místa, kde nebude v danou denní dobu k dispozici signál – každý den aktualizují vlastní mapu oblohy. To znamená, že robotické sekačky mohou přesně plánovat, kde sekat, kdy být přesné a co je důležitější – nepřerušovat sečení.


Systematické vzory sečení
 
 Autonomní robotická sekačka STIGA již nyní optimalizuje spotřebu energie a počet cyklů sečení tak, že seká pouze ve dvou cyklech denně. Autonomní robotická sekačka dále optimalizuje využití akumulátoru - pracuje dle systematických vzorů sečení. Má několik programů pro změnu směru, takže nehrozí, že by došlo k opakovanému sečení. Autonomní robotické sekačky STIGA lze naprogramovat na práci ve více zónách sečení: uživatel může nastavit až 10 zón. Prostřednictvím aplikace STIGA.GO si uživatel může vybrat z různých kombinací vzorů sečení a zvolit preferovaný vzhled trávníku.
Funkce STIGA Soft Lawn Touch
 
 Výhodou robotických sekaček Stiga je jejich nízká hmotnost (STIGA A1500 má pouze 8,4 kg) - minimalizuje se vytváření nežádoucích stop. Díky centrálnímu uložení baterie je robot perfektně vyvážený - tím se skvěle pohybuje při sečení nebo při vrácení do základní stanice (nabíječky).

Odnímatelný vnější kryt IPX5
 
Horní plovoucí kryt robota je jednoduše odnímatelný, což ocení uživatelé, kteří robota chtějí udržovat v čistotě. Flexibilní vnější tělo má certifikaci IPX5, což umožňuje rychlé a důkladné čištění pomocí zahradní hadice (ne vapkou).
STIGA ePower
 
 Akumulátor STIGA ePower jsou akumulátor nové generace. Testy, které STIGA dělá na akumulátorech ePower, jsou 5krát přísnější než standardní požadavky. Cílem je zajistit nejvyšší standardy přetrvávající kvality, výkonu, spolehlivosti i zdraví akumulátoru. Akumulátory STIGA jsou efektivní - mají optimalizovanou a zajištěnou polohu každého jednotlivého článku. Mají vytvořený dostatečný vzduchový prostor mezi články pro lepší chlazení a díky tomu jsou bezpečnější.