Jak správně zacházet s křovinořezy
Křovinořezy si pořizují především majitelé zahrad, na kterých se nachází nerovnoměrný terén. Příliš mnoho strmých pádů nebo kouty, do kterých se sekačka jen stěží dostane. Jelikož i zde tráva roste rekordně rychle, je nutné proti vysokým stéblům bojovat. A křovinořezem to jde. Díky svému zpracování se dostane prakticky kamkoliv. Jen tedy pamatujte na několik rad od odborníků, které souvisí právě s používáním křovinořezů.
Je to pouze stroj, nepřetěžujte ho
Stejně jako nepřetěžujete auto, když vidíte, že teplota motoru vzrostla k nebesům, chovejte se podobně také ke křovinořezu. Je to také jenom stroj a nemůžete po něm chtít, aby fungoval i za své možnosti.
Každý křovinořez si poradí s konkrétním porostem, a to v bezprostředním okolí domu. Vnímejte však, kolik zpracovávané hmoty se nachází v hlavici a kolik hlavici tedy brzdí. Pokud budete i přesto naléhat na křovinořez a budete chtít, aby sekal stále víc, může to vést k poškození nástroje.
Investujte do příslušenství
Pokud chcete od křovinořezů opravdu maximum, věnujte pozornost i příslušenství. Prakticky každý model disponuje řadou příslušenství, které mohou usnadnit nebo zefektivnit práci. Pokud váš model v základní výbavě něco postrádá, co by se vám mohlo hodit, investici dlouho neodkládejte.
Třeba takový trojzubec, strunovou hlavu nebo popruh či nádobu na míchání paliva oceníte mít po ruce. Značně vám tím usnadní práci i manipulaci se strojem.
Kontrolujte množství maziva
Sice ne všechny, ale většina nabízených křovinořezů je představována dvoutaktními stroji. Jinými slovy je u nich velice důležité, abyste kontrolovali množství plastického maziva v takzvaném úhlovém převodu. Při sekání je nutné ho případně každých třicet hodin doplňovat.
Kromě maziva však kontrolujte i jiné části stroje, a to například vzduchový filtr nebo žebrování motoru, čímž se předejde přehřívání.