Půjčujeme vertikutátor

 

Nabízíme možnost zapůjčení profesionálního vertikutátoru ELIET E450 (záběr 45 cm, motor 4-taktní HONDA GX 160, výkon 5.5 HP, počet nožů: 16, palivo Natural 95). Jednoduché sklopení řidítek, možnost přepravit v kufru většiny osobních automobilů.

Výsledek obrázku pro eliet e 450

 

 

 

 Cena půjčovného: 

Paušální poplatek:  200 Kč s DPH (jednorázový)

Cena za 1 motohodinu:   300 Kč s DPH

Vertikutátor je vybaven počítadlem motohodin, započítává se každá 0,1 mth provozu stroje.

Finanční záloha (jistina): 5000 Kč

 

K sepsání smlouvy o nájmu je třeba doložit:

  • Dva doklady - občanský průkaz + druhý doklad (nap. řidičský průkaz, pas, rodný list...)

  • Finanční zálohu (jistinu), která bude složena při převzetí stroje a vydána po vrácení zapůjčeného stroje

Z důvodu velkého zájmu zejména na jaře doporučujeme telefonicky dohodnout termín zapůjčení vertikutátoru na čísle 606 939 787 nebo 723 934 215.

 

Proč si půjčit právě vertikutátor ELIET??

Význam ostrých nožů - Při vertikutaci trávníku musí nože vrstvu mechu a zplstnatělé trávy v půdě Vašeho trávníku uchopit, uvolnit a vyčesat. Zde hraje podstatnou úlohu ostrost nožů. U jiných vertikutátoru jsou běžné nože již po několika hodinách tupé. Pokud budete svůj trávník obdělávat tupými noži, může to mít dokonce nepříznivé následky. Takové nože vyhrabávají do Vašeho trávníku pouze hluboké rýhy a zatlačují mech ještě hlouběji do půdy.

 

Všechny vertikutátory ELIET jsou standardně vybaveny permanentně ostrými noži. Touto revoluční technologií získávají nože samoostřící vlastnost, takže jejich ostré břity zůstávají po celou dobu životnosti zachovány. Protože zůstávají stále ostré, můžou se bez ztráty výkonnosti využívat až do jejich úplného opotřebení.

 

ELIET zaručuje minimálně 100 hodin ostré nože

 

Náš vertikutátor ELIET a jeho nože jsou stále v té nejlepší kondici, tak aby co nejvíce pomohl Vašemu trávníku...

  

Níže je fotka zahrady čerstvě po práci s vertikutátorem ELIET E450. Čím větší spoušť po vertikutátoru zůstane, tím důraznější známka je toho, že trávník už tuto proceduru potřeboval. 

 

 

Proč provádět vertikutaci trávníku?

V průběhu vegetace a v zimním období se ze zbytků pokosené trávy, plevele a mechu vytvoří ve vašem trávníku nepropustná vrstva. Tato vrstva nazývaná travní plsť, může být i několik centimetrů silná, zabraňuje pronikání vody a živin do půdy až ke kořenovému systému a zároveň brání výměně plynů - trávníku hrozí udušení. Tak jako při péči o zdraví lidí je důležitá prevence, tak je tomu i u trávníku. Vertikutace je skvělá prevence proti houbovým chorobám a mechu v trávníku.

Kdy provádět vertikutaci trávníku?

U užitkových trávníků se doporučují ročně dvě aplikace. Jarní termín konec března-duben (dle počasí, nejlépe s prvním sečením), podzimní termín konec srpna-září . U sportovních a extrémně zatěžovaných trávníků se vertikutace provádí i vícekrát do roka, vždy s ohledem na aktuální stav drnu.

Postup při vertikutaci

Trávník posekejte (včetně sběru) na výšku 3 až 4 cm. Doporučená hloubka vertikutace je max. 3 mm, to znamená, že se nože půdy jen lehce dotýkají. Vertikutaci provádějte pás po pásu v podélném směru. Nejvhodnější pro vertikutaci je ne příliš mokrý trávník, nejlépe cca 2 dny po dešti.

 

Upozornění: Při nedodržení doporučené hloubky vertikutace může dojít k poškození travního drnu a kořenového systému rostlin, zároveň dochází k velmi rychlému opotřebení nožů a silnému zatížení motoru!

Nebojte se vertikutace

Na první pohled z dálky trávník vypadá pěkně, zblízka je ale vidět, že skutečné trávy je na ploše poskrovnu. Proto mají lidé často z vertikutace strach. Když totiž nože vertikutátoru proříznou povrch drnu a odstraní vše, co do trávy nepatří, může po akci travní plocha vypadat jako tankodrom. V první chvíli se zdá, že tu už nikdy pořádný trávník nevyroste… Opak je ale pravdou. Radikálním pročištěním se trávě uleví, holá místa se dohnojí, popř. dosejí travním semenem, kořenový systém zesílí a bude si libovat.

 

A nebojte se toho, jakou spoušť uvidíte za sebou. Čím větší bude, tím důraznější je známka toho, že trávník už tuto proceduru potřeboval.

 

Například tam, kde se seče často a pravidelně, se stopy po vertikutaci zacelí třeba už po týdnu. Kdo ale seče nepravidelně, nebo dokonce často bez koše, musí počítat s tím, že podíl trávy vůči plevelům je na zahradě velmi malý a tudíž po procesu vertikutace najde hodně holých míst.