Druhy motorových pil a jejich výhody

Motorová pila je v současné době nepostradatelným parťákem nejednoho majitele zahrady. Zatímco někteří je používají jen zřídkakdy (zejména při podzimních pracích na zahradě), jiní je využívají prakticky denně, a to nejen při ořezu větví, ale i při kácení stromů. Dle frekvence používání se poté rozhodujte pro jednoho parťáka.

Benzínové motorové pily

Mezi nejoblíbenější druhy motorových pil patří tradiční benzínové, které ke svému fungování potřebují benzín. I kvůli využívání pohonných hmot jsou trochu hlasitější a pro ekology pravděpodobně odstrašující, protože vypouští jisté zplodiny, ale jsou po stránce výkonnosti naprosto fantastické.

V porovnání s jinými druhy motorových pil jsou benzínové pily snazší po stránce manipulace a je s nimi rychlejší práce, jelikož nejsou omezovány žádnými kabely nebo podobným příslušenstvím.

Elektrické motorové pily

Vedle benzínových motorových pil najdete v naší nabídce také elektrické motorové pily, jež jsou skvělou alternativou k již zmíněným pilám. Jejich hlavním benefitem je snadná údržba (nemusíte do nich doplňovat palivo), jen ji sem tam zkontrolujte po ostatních stránkách. Co už je méně praktické, tak že se musí při používání zapojovat do zdroje elektřiny.

Na druhou stranu nejsou nijak hlučné, přijatelné svou cenou a manipuluje se s nimi stejně dobře jako s benzínovými alternativami.

Akumulátorové motorové pily

Třetím druhem v pořadí jsou akumulátorové motorové pily, jejichž výhodou je to, že zahradní techniku nemusíte zapojovat do zásuvky při jejím používání. Hodí se například k řezání menších větví, případně k prořezávání stromků. Díky své nízké pořizovací ceně si tohoto praktického pomocníka může dovolit každý.

Pokud máte doma zapálenou zahradnici, akumulátorovou pilou ji víc než potěšíte, protože je velmi lehká po stránce své hmotnosti.