Popis produktu HONDA FG 201

Motor1 válec, 4takt, OHV, GXV50
Max. výkon dle SAE J1995*2,5 HP
Max. výkon dle SAE J1349*2,1 HP
Šíře záběru / průměr rotoru300 / 230 mm
Převodovkašneková
Spojkaodstředivá, dvoučelisťová
Max. spotřeba paliva0.58 l/hod
Garantovaná hlučnost93 dB
Hmotnost17
Základní vybaveníkypřící hvězdice, transportní podvozek

Nepostradatelným pomocníkem při zpracování půdy je již mnohým známý rotavátor. Do malých prostorů, malých zahrádek a záhonků s květinami či zeleninou a ke kypření "lehčích" půd jsou přímo určeny minirotavátory HONDA. Pro snadnější ovladatelnost jsou tyto lehké rotavátory opatřeny mini 4 taktním motorem, který při svém výkonu 2,5 koňské síly poskytuje dostatek výkonu pro rotavační nástroje a při hodinové spotřebě cca 0,5 litru Naturalu tak tvoří špičku v ekonomice a čistotě provozu. Díky patentovaným prvkům rozvodového mechanizmu jsou tyto motory nejtiššími motory na trhu. Svým určením do lehkých až středně těžkých půd jsou stroje ve standardu opatřeny rotavačními hvězdicemi kopinatého tvaru. Pronikají lépe do půdy a zpracují tak snáze zem do větší hloubky.

Tím ale možnosti využití tohoto stroje zdaleka nekončí. Příslušenství jako je obrubovač a zařezáveč trávníku, aerátor, separátor a standardně dodávaný ke stroji kypřič činí z rotavátoru FG201 víceúčelový stroj nejen pro obdělávání půdy na záhonech, ale i pro údržbu travnatých ploch na vaší zahradě. Minirotavátory HONDA jsou lehké a skladné stroje, které bez velkých problémů složíte do zavazadlového prostoru i menšího osobního automobilu. Tyto lehké stroje tak velikou měrou přispívají k rozšíření nabídky zahradní techniky Honda i do oblastí, které ještě do nedávna byly pro Hondu tabu.

  • vysoce výkonný a ekologický čtyřtaktní motor HONDA
  • ve standardu dodávána rotavační hvězdice o šíři 300 mm a pr§měru 230 mm je ideální pro dokonalé nakypření půdy v úzkých řádcích nebo malých záhoncích a špatně přístupných místech
  • kovový šnekový převod společně s odstředivou spojkou zajišťují 100% předání kroutícího momentu na pracovní nástroj
  • velmi nízké vibrace zajišťují komfortní ovládání umožňující dlouhodobé používání i pro profesionály
  • velmi snadný transport a uskladnění je zaručen díky skládací rukojeti, transportní rukojeti a transportnímu kolečku
  • čtyřtaktní technologie zajišťuje o 40% snadnější startování a o 80% nižší emise ve výfukových plynech, než u strojů s dvoutaktními motory
  • svou hmotností 17 kg je daný stroj nejlehčím rotavátorem ve své třídě

 

*Parametry výkonu udávané dle normy SAE J1995 ukazují výkon motoru v laboratorních podmínkách a Honda postupně přechází k uvádění výkonu čistého (kompletně nastrojený motor v reálných podmínkách) dle normy SAE J1349.