Jak připravit elektrickou i benzínovou sekačku na sezonu

Každou sekačku bychom měli před novou sezonou připravit. Jinou péči potřebuje sekačka elektrická, rozdílnou zase benzínový stroj. Na co se zaměřit?

Než se pustíte do práce se sekačkou

Všechny sekačky se musí po delší době bez aktivity správně nastavit a zkontrolovat. Ať již máte elektrické sekačky, jejichž údržba je velmi snadná, robotické sekačky, kde se také kontrolují jen základní funkce, nebo benzínové sekačky. Před použitím stroje se zaměřte na základní údržbu.

Údržba elektrické sekačky je snadnější

Než vyjedete na trávník s elektrickou sekačkou, bude potřeba pouze zkontrolovat základní prvky. Mezi ty se řadí dobře utažené šrouby na vašem stroji, celistvost a nepoškozenost přívodního kabele, a také stav nože.

Právě na nůž se dobře zaměřte. Sekal váš přístroj v poslední době o něco méně výkonně? Vidíte na noži záseky nebo zuby? V tomto případě bude potřeba odvézt sekačku do servisu, kde se postarají o nabroušení a opravu, nebo o případnou výměnu nože.

Benzinová sekačka patří do servisu

Před každou sezónou byste svou benzínovou sekačku měli dovézt do odborného servisu. Údržba stroje je poněkud složitější a nesprávným postupem byste mohli přístroj poškodit. I když jsou čekací doby poněkud delší, stojí to za to.

Přejete si údržbu zvládnout sami? Dobře. Nejprve budete kontrolovat stav oleje v motoru. Je olej již tmavý, a tudíž velmi hodně použitý? Zde bude potřeba zajistit jeho výměnu. Minerální olej v sekačce měníme i tehdy, kdy jsme již překročili počet doporučených odpracovaných hodin sekačky.

Následně budeme kontrolovat kvalitu benzínu. Ten do sebe během zimních měsíců mohl nasát vodu. Tato potíž nastává, když necháváme nádrž přes zimu poloprázdnou. Jak je na tom vzduchový filtr sekačky? Nebude potřeba zajistit jeho výměnu? Vyjmout a očistit byste měli také svíčku.

Nachystat sekačku na novou sezonu můžeme svépomocí, nebo stroj odvezeme do servisu.