Jak se správně starat o trávník?

Přejete si mít před svým domem reprezentativní trávník, který vám bude dělat radost po celý rok? Pojďte se s námi podívat, jak se o něj správně starat. Úspěch zaručen!

Vyberte správné osivo

Ještě dřív, než se na váš trávník vydají nové kvalitní zahradní sekačky, si musíte vybrat to správné osivo. Trávník, který je správně osit a často sekán, je pak snadné udržovat. O udržování trávy se vám pak mohou hravě starat i robotické sekačky. Vždy si nejprve kupte správné osivo na trávník. To by mělo v ideálním případě obsahovat také kostřavu.

Pravidelné sekání

A nyní činnost, která vás bude bavit nejvíce. Zahradní traktory, sekačky a další přístroje je totiž skutečně radost používat. Tyto přístroje se postarají o to, aby bylo zajištěno pravidelné sekání. Jedině tak váš trávník zhoustne a bude silný.

Údržba zahradních přístrojů

Chcete, aby byl trávník vždy perfektně zastřižen? V tom případě vždy před sezónou nechejte své stroje servisovat a dohlédněte na to, aby byly kromě správného seřízení celého pojezdového systému v pořádku i žací lišty a nože.

Trávu sbírejte

Pro dokonalý trávník se doporučuje místo mulčování trávy spíše přejít k postupu, kdy budete trávu sbírat. Trávník tak bude vzdušný a snadněji se k němu dostane vláha, slunce i hnojivo.

Hnojení trávníku

Trávník vždy před sezónou zbavte všech nežádoucích plevelů a postarejte se o jeho správnou výživu pomocí vhodného hnojiva. Pokud je půda v oblasti, kde bydlíte, příliš kyselá, použijte vápno a zlikvidujte mechové porosty.

Zavlažování

Zavlažujte během letních dnů svůj trávník vždy ve večerních hodinách. Budete tak mít jistotu, že se veškerá vláha dostane přímo k podrostu, a že ji slunce neodpaří do ovzduší.

Provzdušňování

Pravidelné použití vertikutátoru zajistí vašemu trávníku odstranění přebytečného porostu a vítané provzdušnění. Nové travní výhony budou mnohem lépe růst.

A je to. Váš trávník je dokonalý!