Jak si vybrat motorovou pilu

Podzimní práce na zahradě startují za malý moment a kutilové začínají jemně panikařit, protože si uvědomují, že nemají k potřebným činnostem dostatek zahradního vybavení. Starosti jim hlavně dělá fakt, že nemají po ruce kvalitní motorovou pilu, která by si poradila prakticky se všemi suchými nebo starými větvemi stromů. Při sledování nabídky však začne zrak až přecházet, proto si pojďme prozradit, jak konkrétně motorovou pilu vybrat, abychom neprohloupili.

Zodpovězte si několik otázek

Předtím, než se vůbec pustíte do výběru ideální motorové sekačky, měli byste si zodpovědět několik klíčových otázek, a to například:

  • Budete skutečně často s motorovou pilou pracovat, nebo se bude jednat spíše o jednorázové, občasné využívání zahradní techniky?
  • Potřebujete pilu ke kácení stromů nebo k jiným, šetrnější či méně nebezpečným činnostem?
  • Je zapotřebí mít speciální příslušenství nebo vám stačí motorová pila s tím základním vybavením, se kterým se běžně prodává?
  • Jaká je cenová relace?

Odpovědi na výše uvedené otázky mohou rapidně zúžit váš výběr a pomoct při hledání té správné motorové pily.

Vyberte si z několika druhů

Stejně jako při výběru motorových sekaček, i tady máte na výběr z několika druhů. Benzínové alternativy jsou tradiční a jsou poháněny spalovacím motorem. Obvykle bývají i výkonnější než elektrické alternativy a hodí se nejen k nařezání dřeva, ale také k občasné úpravě dřeva či řezání několikrát denně.

Vedle benzínových najdete na trhu také elektrické motorové pily, které jsou velmi silnou konkurencí zmiňovaných motorových pil. Jsou určeny hlavně na přípravu poměrně silných a tlustých polen a zamilujete si ji hlavně pro jejich nízkou hlučnost i sympatičtější pořizovací cenu.

A v neposlední řadě stojí za zmínku také akumulátorové motorové pily, které jsou skvělé pro pořezávání menších větví, případě prořezávání stromků, což je přesně činnost, ke které se na podzim bude schylovat i na vaší zahradě.