Jak vybrat sekačku na středně velkou zahradu?

Výběr zahradní sekačky je vždy potřeba přizpůsobit aktuálním požadavkům. Poradíme vám, který stroj se vám bude hodit pro zahradu, která má výměru třeba nad 500 metrů čtverečních. Výměra zahrady, kde je travnatý porost, je právě nejčastěji v rozsahu 500 – 1000 mětrů.

Velikost pozemku je při výběru klíčová

Vždy, když vybíráte zahradní sekačky, je třeba brát v úvahu velikost pozemku, který budete sekat. Pro větší zahrady se samozřejmě hodí zvážit i zahradní traktory. S jejich pomocí posekáte zahradu mnohem rychleji a efektivněji. Naopak některé druh sekačky je pro zahradu takových rozměrů zcela nevhodný. Například elektrická sekačka s přívodním kabelem vám pro takto velký pozemek stačit nebude. Nejen, že byste stále museli hlídat bezpečnost přívodního kabelu, ale elektrické sekačky jsou i mnohem méně efektivní. Sekání by zabralo dlouhý čas.

Benzínová sekačka

Pokud hledáte sekačku pro zahradu nad 500 metrů čtverečních a neuvažujete o zahradním traktoru, je benzínová sekačka skvělou volbou. Tento přístroj nabízí dostatečnou výkonnost k posekání větších ploch. Práce je příjemná a efektivní. Jedinou nevýhodou je vyšší hlučnost benzínového motoru, takže byste neměli sekat zahradu o víkendu, abyste nerušili sousedské soužití. S benzínovou sekačkou práce dobře utíká, za chvíli je hotovo. Proč raději benzínovou, než AKU? AKU sekačky mají limitující faktor baterie. Některé baterie mají sice dostatečnou kapacitu, ale záleží na terénu a stupni zatrávnění a časem zjistíte, že bude třeba dokoupit náhradní baterii (i to je řešení). AKU sekačky mají totiž skvělou výhodu, nejsou tak hlučné jako motorové, jsou ekologické (navíc „nesmradí“), nemusíte řešit moc servisování a doplňování benzínu.

Robot udělá práci za vás

Už jste slyšeli o robotických sekačkách? Víte o tom, že právě robotické sekačky dokáží udělat veškerou práci za vás, aniž byste museli řešit jejich obsluhu? Nejprve si sekačka načte váš prostor a určíte, do jakých míst zahrady nemá zajíždět. Robotická sekačka se tak vyhne nejen květinovým pásům, ale také případným nerovnostem na vašem pozemku.

Zahradní traktor jako spolehlivý pomocník

Pro velké zahrady se skvěle hodí zahradní traktor. Nebaví vás zdlouhavé sekání vaší zahrady a rádi se projedete, aby vám práce krásně ubíhala? Zahradní traktor vám bude sloužit nejen v létě, ale po celý rok. Rozhrnete sníh na pozemku, odvezete zahradní odpad, zajistíte převoz těžkých předmětů.

Zahrada většího rozměru si žádá tu správnou mechanizaci.