Jonsered FR 2215 MA

Popis produktu Jonsered FR 2215 MA

MotorBriggs & Stratton INTEK - závod USA
Výkon10,7 kW / 14,5 HP
Počet válců1
Mazání motorurozstřikem
Převodovkahydrostatická
Pohon 4x4ne
Záběr sečení94 cm v ceně stroje
Výška sečení30 - 80 mm, 9 pozic
Počet nožů3
Mulčováníano
Zadní výhozano
Sběrací košmožno dokoupit Sweeper - sběrný vozík
Palivová nádrž10 litrů
Průměr kol - přední / zadní16x7,5´´ / 16x7,5´´
Hmotnost231 kg (bez žacího ústrojí)

Uvedená cena je včetně žacího ústrojí o šířce 94 cm.

 

Frontrider JONSERED se během několika minulých let stal velmi oblíbeným víceúčelovým strojem pro údržbu zahrad, parků, obecních a městských ploch, firemních areálů a podobně. Mezi nejčastější zákazníky patří zahradnické firmy, komunální služby měst a obcí, ale i soukromé osoby pro sekání trávy okolo nemovitostí. Narozdíl od klasického traktoru je frontrider JONSERED vybaven plovoucí žací plošinou umístěnou vpředu stroje. Výhoda tohoto řešení je v tom, že se se strojem dostanete až na okraje trávníků, plocha je tak perfektně posekaná, bez míst se zbytky trávy. Žací plošina 2 v 1 je plovoucí (výborně kopíruje povrch), vybavena třemi žacími noži umístěnými tak, aby se nikdy nepotkali. Můžete si vybrat mezi dvěma způsoby sečení (2 v 1), zadní výhoz nebo mulčování. To se v poslední době stalo velmi oblíbeným způsobem péče o trávníky. Při něm se posekaná tráva vrací v žacím zařízení zpět na nože, kde je rozsekána na miniaturní částečky a ve formě hnojiva se vrací zpět do trávníku. Trávu posekanou frontriderem JONSERED můžete také pohodlně posbírat. Stačí za stroj zapojit sběrný vozík (sweeper), který posekanou trávu pohodlně do velkého koše posbírá. Řízení stroje funguje na principu kloubu, který umožňuje otáčení stroje s výjímečně malým poloměrem. Při minimálním poloměru zůstane neposečená plocha ve tvaru kruhu o průměru pouhých 20 cm. Převodovka frontrideru je hydrostatická s plynulým nastavením rychlosti pomocí dvou pedálů, jeden pro pohyb vpřed, druhý pro pohyb dozadu.
JONSERED FR 2215 MA je skutečně víceúčelový stroj, který využijete po celý rok. Na jaře, v létě a na podzim na sekání trávy, převoz materiálu, zametání, rozmetání a podobně. Jako příslušenství lze dokoupit: sběrač trávy (sweeper), provzdušňovač, přívěsný vozík, odmechovač, brány, rozmetadlo, zametací kartáč a podobně. V zimním období je ideální na úklid sněhu, lze jej mimo jiné vybavit sněhovou radlicí, zametacím kartáčem nebo sněhovou frézou.

 

KLOUBOVÉ ŘÍZENÍ
Důmyslný kloubový řídící systém nabízí skvělé pokrytí - při minimálním poloměru otáčení zůstane neposečená plocha ve tvaru kruhu o průměru pouhých 20 cm.
MULČOVÁNÍ
Mulčovací funkce zajišťuje, že tráva je posekána velmi jemně a vrací se na trávník v podobě mulče. Dále lze využít zadní vyhazování.
NASTAVITELNÉ SEDADLO ŘIDIČE
Sklápěcí sedadlo je nastavitelné pro vyšší komfort.
AUTOMATICKÁ AKTIVACE NOŽů
Při spuštění žacího zařízení směrem dolů se nože automaticky aktivují. Kryt nožů je vyroben ze silné hliníkové slitiny se zdvojeným utěsněním kuličkových ložisek.
OBJEMNÁ PALIVOVÁ NÁDRŽ
Snadný přístup k plnění objemné palivové nádrže.
2 in 1
Dva v jednom - mulčování a zadní výhoz.
VŠECHNY OVLÁDACÍ PRVKY NA DOSAH
Z důvodu maximálního pohodlí jsou veškeré ovládací prvky umístěny u řidičova sedadla.
AUTOMATICKÝ POHON
Frontrider je vybaven hydrostatickou převodovkou. K ovládání rychlosti slouží dva pedály, jeden pro jízdu vpřed, druhý pro jízdu vzad.
ŠIROKÉ PNEUMATIKY
Velké a široké pneumatiky zajistí na všech typech povrchu terénu dokonalou trakci a bezpečnou jízdu.
VÝKONNÉ ŽACÍ ZAŘÍZENÍ
Pro sekání kolem keřů a v rozích je plovoucí žací zařízení umístěno na přední části stroje. Přední pomocná kola (náprava s kuličkovými ložisky) napomáhá k ještě plynulejšímu a účinnějšímu sekání. V průběhu sekání lze měnit výšku žacího zařízení.
NAKLÁPĚCÍ ŽACÍ ZAŘÍZENÍ
Možnost naklopit žací zařízení lze provést doslova během několika vteřin a umožňuje snažší přístup k žacím nožům, pro jejich čištění a ostření.