Nejkrásnější kvetoucí keře, které patří i do vaší zahrady

Zahrada začíná konečně ožívat, proto je načase vytáhnout zahradní stroje ze zahradního domku a připravit se na vysazování kvetoucích keřů. Protože právě keře jsou ty nejkrásnější, které zdobí oázu klidu. Nejen, že pravidelně vítají ptáky, ale také jsou výraznějším prvkem než běžné květiny v záhonech. Že ještě nejste rozhodnutí ohledně toho, jaké kvetoucí keře patří o vaší zahrady? Pojďme si zmínit několik atraktivních, které stojí rozhodně za zvážení.

Vilín připomíná menší strom

Pokud milujete žlutou, pak ve vaší zahradě najde místo okrasný kvetoucí keř zvaný vilín. Na první dobrou však může připomínat menší stromek, protože svými rozměry je celkem rozložitý. Na druhou stranu aspoň nebude muset být spojován s mnoha dalšími kvetoucími keři a sám udělá ohromnou parádu.

Tento druh kvetoucího keře dorůstá až do výšky čtyř metrů a překvapí vás velmi krásnými květy. S těmi se budete moct setkávat už do března, začínají totiž kvést netradičně během ledna. Jsou žluté, velmi dlouhé a mají černý střed.

TIP: AKU nůžky na živý plot

Ibišek patří mezi nejkrásnější keře vůbec

Ibišek syrský se také velmi často označuje za menší kvetoucí stromek. Ve výsledku se však jedná o jeden z nejkrásnějších kvetoucích keřů, který můžete pěstovat i na své vlastní zahradě. Jeho květy jsou obvykle bílo-červené, ale mohou být také fialové. Záleží na tom, jaký druh si na svou zahradu zasadíte.

Obecně není pěstování ibišku nějak náročné nebo těžké. Nejvíce se mu daří na chráněných místech, kde na něj nemůže vítr ani chlad. Miluje sluníčko, miluje teplo a miluje dostatek živin hlavně během hlavního vegetačního období.

Lískovníček svou výškou nepřekvapí

Pokud nechcete mít na své zahradě příliš vysoké keře, nabízí se lískovníček, který patří mezi nižší druhy kvetoucích keřů. Dorůstá do výšky jednoho metru a zhruba během března a dubna se osype krásnými žlutými květy. Ty jsou velmi aromatické a možná i proto lákají motýly. Na jaro to tak u vás na zahradě díky tomuto keři bude vypadat jako v nějaké pohádce.

Jestliže ho budete na svou zahradu sázet, hledejte pro něj takové stanoviště, které je polostinné, kam nepraží příliš mnoho sluníčka a kde se drží vlhká a kyselá půda.