Pravidelnou péči prodloužíte život své robotické sekačky na trávu

Benzínové sekačky nebo ty elektrické – všechny vyžadují určitou péči, a to nejenom na začátku a na konci sezóny! Věnovat bychom se jim měli pravidelně, abychom docílili jejich co největší životnosti. Robotické sekačky si při sečení trávy sice vystačí samy, avšak i ony potřebují čas od času pomoct s údržbou. Zejména na konci sezóny bude potřebovat pořádnou očistu. Jak na to?

Odstranění viditelných nečistot

Svou robotickou sekačku očistěte od zbytků trávy a jiných nečistot, a to ze všech stran. Před čištěním samotným, vyjměte ze sekačky pojistku baterie, aby se sama nezapnula. Budete k tomu potřebovat navlhčenou tkaninu nebo kartáč. Robotické sekačky si s vodou příliš nerozumí, takže ji neomývejte hadicí ani pod tekoucí vodou. Vyhnout byste se měli i agresivnějším čisticím prostředkům. 

Údržba nožů

Sekání bylo pro vaši robotickou sekačku namáhavé, takže je možné, že nože nebudou v takovém stavu, který by jim umožnil bezproblémový stav v následující sezóně. V tom lepším případě budou jen tupé, takže je bude třeba naostřit. V horším případě mohla vzniknout poškození nožů, takže bude třeba je vyměnit (u sekaček s nožovými lištami bychom měli provádět výměnu nožů jednou za rok, sekačky s nožovými čepelemi se mohou měnit klidně několikrát do roka).

Péče o baterii

Pročtěte si pokyny z návodu k uskladnění a nabití baterie v období mimo sezónu. Každá sekačka to má trochu jinak. V zimě je třeba skladovat sekačku na suchém a mrazuvzdorném místě. Tyto pokyny jsou také uvedeny v návodu k sekačce. U všech se doporučuje je v období, kdy je nepoužíváme, zakrýt.

Nabíjecí stanice a vymezovací kabel

Zatímco nabíjecí stanici je třeba demontovat a uskladnit, vymezovací kabel můžeme nechat v zemi. Zkontrolujte ale, jestli nevyčnívá, protože pak by mohlo dojít k oxidaci. Vyčnívající konce je třeba odizolovat.