Tipy, jak správně vybrat sekačku?

Potřebujete pro svůj trávník sehnat sekačku? Podívejte se na tipy, které vám pomohou se správným výběrem.

Benzín, nebo ne?

Abyste si zajistili perfektní vzhled své zahrady, bude potřeba si vybrat to správné zahradní vybavení. Benzínové sekačky se hodí pro větší zahrady, zatímco na malém prostoru vám postačí sekačka akumulátorová. Tu můžete přes noc nabít a ve dne používat. Chod akumulátorové sekačky je velmi tichý, nebudete tedy svou aktivitou vůbec rušit sousedy. Další variantou jsou elektrické sekačky.

Přejete si moderní technologie?

Možná i vy milujete svou zahradu a dokonale udržovaný trávník, ale nepotřebujete trávit dlouhé hodiny každou sezónu jejím sekáním. Robotické sekačky se postarají o perfektní výsledek práce a posekají úseky, které jim zadáte.

Nechci řešit benzín

Pro vaši zahradu si nepřejete řešit stálé nákupy benzínu? Akumulátorová sekačka vám z nějakého důvodu nevyhovuje a přejete si mít sekačku, která bude vždy připravena k práci? Zvolte elektrickou sekačku, která je velmi jednoduchá na údržbu.

Anglie? Jasně, u vás doma

Přejete si dokonalý anglický trávník? Můžete zvolit jednoduchou vřetenovou sekačku, která je k trávníku dostatečně šetrná. Její užívání si skutečně oblíbíte.

Co s terénem?

Je váš terén velmi příkrý a nabízí zákoutí, která jsou pro klasickou sekačku těžce přístupná? Zvolte také strunovou sekačku, se kterou se dostanete i do míst, kde klasická sekačka neobstojí.

Snadnější práce? Zvolte pojezd

Sekačky s pojezdem mají vlastní pohon koleček. U sekání zahrady se tedy rozhodně nenadřete. Stačí zmáčknout páčku a sekačka pojede zcela sama, bez nutnosti ji tlačit dopředu. Tuto vlastnost oceníte i v případě, kdy je váš terén nerovný, nebo máte zahradu ve svahovitém terénu.

Už víte, který typ sekačky bude pro vás ten pravý? Budete potřebovat benzínovou sekačku, robotickou, vřetenovou, nebo akumulátorovou? Nebo je budete vhodně kombinovat?