Popis produktu Traktor Solo by AL-KO T16-93.3 HD V2 Comfort

MotorBriggs & Stratton Intek, dvouválec, 656 ccm,
Výkon16 HP
Čistý výkon9,6 kW
Převodovkahydrostatická Hydro Gear T3
Uzávěrka diferenciálune
Záběr sečení93 cm
Typ sečení2 nože, hnané jedním řemenem
Nastavení výšky sečení30 - 80 mm
Objem koše250 litrů
Palivová nádrž7 litrů
Přední kola15x6.00-6
Zadní kola18x8.50-8
Počítadlo motohodinne
Zvláštní výbavaLED světla
Délka x šířka x výška239 x 102 x 114 cm
Hmotnost

Prodej tohoto modelu je ukončen, traktor je nahrazen novým modelem Solo by AL-KO T18-93.4 HD-A V2 Comfort.

Traktory Solo by AL-KO, nový model 2023, výroba jak jsme zvyklí probíhá nadále v Rakousku. 

Obecně traktory AL-KO můžeme doporučit. Nabízejí velmi dobrý poměr mezi celkovým zpracováním traktoru a prodejní cenou.

Na traktorech AL-KO se nám líbí především kvalita sečení, velký výhozový tunel, plovoucí sečení které kopíruje terén, dobře zpracované řízení, volantem jde lehce otáčet, atd.. Pokud hledáte traktor s cenou do 100 tis, je AL-KO velmi zajímavá volba.

Traktor AL-KO, ale s jakým motorem?

Traktory AL-KO jsou osazeny jednoválcovými nebo dvouválcovými motory. Jednoválcový motor je vhodný na pravidelné sečení trávníku u domu (sekáte pravidelně stejně často jako s malou sekačkou a spíše rovinatější pozemky, menší náklon nevadí..). Pokud chcete udržovat větší zahrady, trávu necháváte spíše přerůstat a pozemek máte ve svahu doporučujeme traktor s dvouválcovým motorem, který má větší výkon a kroutící moment.

Jednoválcový motor... Nevíte zda LONCIN nebo Briggs & Stratton? V případně jednoválce za nás rozhodně LONCIN. Poskytuje větší výkon, kroutící moment a celkově traktor s jednoválcovým LONCINEM má lepší chod, méně vibrací, atd... Motory LONCIN patří společně s motory Honda mezi naše nejspolehlivější jednoválcové motory.

Dvouválcový motor... Zde je opět na výběr LONCIN nebo Briggs & Stratton. Tady už nelze jednoznačně doporučit, je to spíše osobních preferencích. Oba motory co se týče spolehlivosti jsou na stejno. Jen malá pomůcka...  Pokud je traktor AL-KO osazen motorem Briggs & Stratton tak v řadě Comfort má záběr sečení 93 cm, v řadě Premium 95 cm. Pokud je traktor AL-KO osazen motorem LONCIN, v řadě Comfort má záběr sečení 103 cm a v řadě Premium 105 cm. V traktorech AL-KO mají dvouválcové motory tyto výkony: Briggs & Stratton 16 HP a LONCIN 22 HP. Pokud preferujete Briggs & Stratton tak vůbec nemusíte mít obavy z výkonu 16 HP - za nás je výkon dostačující (je to dvouválec a ten funguje perfektně).