Druhy křovinořezů a jejich výhody a nevýhody

Křovinořezy mají oproti tradičním sekačkám řadu pozitiv. Předně mluvíme o zcela univerzálním řešení, které je praktické a dá se využít prakticky na jakékoli zahradě. S křovinořezy se navíc velmi snadno manipuluje, protože jsou velmi často vybaveny popruhy na záda a ramena. I díky tomu s nimi mohou manipulovat prakticky všichni. Při výběru tohoto zahradního pomocníka však můžeme narazit, a to hlavně na obrovskou škálu druhů. Pojďme si zmínit ty nejčastější z nich.

TIP: Jak vybrat křovinořez

Benzínové křovinořezy

Mezi vůbec nejklasičtější podobu křovinořezů patří benzínové mUložit změnyodely. Jejich palivem je tradiční benzín a mezi jejich přednosti patří hlavně spolehlivost a praktičnost. Přece jenom je nemusíte nikam zastrkovat do zásuvky, zkrátka jen vezmete a jdete. Jsou určené i pro náročné podmínky čili si poradí nejen s většími zahradami, ale i rozsáhlejšími parky nebo jinými zarostlými plochami.

Obvykle jsou benzínové modely i vysokého výkonu, ale ne vždy nízké hmotnosti.

Elektrické křovinořezy

O něco ekologičtější jsou elektrické křovinořezy, které však mají jednu velkou nevýhodu – musí být zapojené v zásuvce. Pro menší zahrady okolo domu to však plně stačí, respektive člověk si poradí. Na druhou stranu jsou velmi lehké a ani sousedi si na ně stěžovat nebudou, protože jsou velmi tiché.

Pokud patříte mezi vášnivé ekology, pak vaše srdíčko zaplesá při zjištění, že elektrické křovinořezy nevylučují prakticky žádné zplodiny.

Zajímavost: Proč mulčovat trávník

Akumulátorové křovinořezy

Mezi výkřiky posledních technologií patří akumulátorové křovinořezy, které jsou velmi ekologické taktéž. Navíc se s nimi dostanete prakticky kamkoliv, i do běžně velmi obtížných míst díky tomu, že vás nijak neomezují v pohybu. Určeny jsou jak pro běžné zahradničení, tak si najdou své místo i v kůlnách, kde se nachází stroj pro péči o větší zarostlé plochy.

Opět neprodukují žádné zplodiny a opět mluvíme o velmi tichém řešení.